+90 464 213 04 08

Arapdüzü Mesire Alanı

Arapdüzü Mesire Alanı

Arapdüzü Mesire Alanı

Doğa ile iç içe bulunan 800 metre yürüyüş parkuru güzergâhı boyunca kayrak taşlara basarak yürürken, tahta asma köprülerden geçen ziyaretçiler buradan Arapdüzü Şelâlesine ulaşırlar. 

1080 rakımda bulunan Arapdüzü Mesire Alanı, şelâle ile de ayrı bir güzellik sunuyor ziyaretçilerine. Şelâleyi izlemek için özel yapılan seyir teraslarında oturup bol bol fotoğraf çektiren doğa tutkunları yeşilin ve temiz havanın tadını çıkartıyorlar. Oturma ve piknik alanları güzel havalarda dolup taşarken doğa parkından Karadeniz'i görmek mümkün oluyor.

Mesire Alanında yeme içme ihtiyaçlarını, ziyaretçiler dışarıdan getirirken, lavabo ve su ihtiyaçları karşılanabiliyor. Arapdüzü Mesire Alanında 25 adet kamelya, bir adet kır evi , iki adet mescid (bayan-erkek) ayrıca bir adet Bosna Kardeşlik Çeşmesi bulunuyor.

ARAPDÜZÜ ŞELALESİ
Arapdüzü şelalesi Güneysu ilçesine yaklaşık 15 km mesafede ve yolların tamamı beton ve asfalt ile kaplı. Arapdüzü Doğa Parkının uzantısı olan  kesme taş ve ahsap asma köprülerden oluşan yürüyüş parkurunu geçerek şeleleye ulaşmak oldukça keyifli. Doğal güzelliği bozulmadan oluşturulan seyir terasları  şelaleyi farklı açılalardan görmek ve soluklanmak için muhteşem bir fırsat sağlıyor.

 

Gezi Planına Ekle

Arapdüzü Mesire Alanı için Önerilerimiz

Handüzü Yaylası

(11640)

Kıbledağı-Dua Tepesi Hacı Hafız Yusuf Yılmaz Camii

(18898)

Katarahte Şelalesi

(7421)

Kıbledağı-Dua Tepesi ve Mesire Alanı

(10738)

GÜNEYSU

(3095)